Tehnohackil said paljud ideed reaalsuseks
Läinud nädalavahetusel toimus Skeemipesa suursündmus Tehnohack, kus osales üle 150 inimese vähemalt seitsmest erinevast riigist. Tehnohack kujutas endast riist- ja tarkvara hackathoni, kus kohtusid innovaatiliste ideede autorid ning insenerid. Eesmärk oli nädalavahetusel jõuda ideest reaalse toimiva seadmeni. Kõigil oli võimalus esitada ideid mida laekus üle 50-ne, millest ehitamiseks valiti 21 ideed. Praktiliselt kõik meeskonnad jõudsid eesmärgini. Õpiti palju uusi asju ning saadi rohkelt uusi kontakte. Projektide ehitamiseks oli võimalus kasutada Skeemipesa mentorite abi ning TTÜ Mektory maja mitmekesist seadmeparki. Kiirülevaade Tehnohacki laupäevasest ja pühapäevasest tegevusest:
Väike kokkuvõte Leiundusuudistest:
Väike kokkuvõtte ehitamisest:
Üritusest tegid lühikese ülevaate ka Tallinna TV, DelfiTV ja TipikasTV
Tehnohackil leidsid äramärkimist mitmed huvitavad projektid. Skeemipesa valis välja kolm säravamat ideed ja teostust ning Ajujaht, Prototron ning Teaduspark Tehnopoli Startup Inkubaator nomineerisid enda lemmikuid:
Pääs Ajujahi TOP40-sse
Skeemipesa Parima teostuse auhind
Nutikas jooksurada
Elumajade ja/või spordisaalide põrandasse integreeritud jooksurada, mille juhtimine toimub läbi nutiseadme
Pääs Prototroni TOP20sse
Teaduspark Tehnopoli Startup Inkubaatori 3-kuuline nõustamisprogramm
Skeemipesa Potentsiaalikaima startup idee auhind
Cubehub
Lihtne maajaam, mis suudab vastu võtta 70 cm amatöörraadio bändis olevaid satelliite nagu näiteks ESTCube-1.
Skeemipesa Kõige vahvama idee auhind
Tiira-Taara
Iseliikuv taarahimuline kast, mis sõidab kohale tühja pudeli suule puhumisel kostuva kurbliku huike peale
Lisaks ehitati nädalavahetuse jooksul valmis veel järgmised ideed:
Teslageneraator
Teadust populariseeriv teslageneraator, mida saab tulevikus tudengitele ja muidu huvilistele demonstreerida kui huvitavat elektriseadet.
BraillePad
BraillePad on mobiiltelefoni tagakaanel asetsev akord-klaviatuur, mis võimaldab teksti sisestada ilma näppude asendit muutmata.
Kodarwälk
Jalgrattaga sõites on mõnikord vaja laadida näiteks mobiili, GPS’i või muud. Kodarwälk generaator võimaldab neid sõitmise ajal laadida.
CTRL-Z ehk lõngast niidi tegemise masin
CTRL-Z harutab lahti puuvillased kampsunid, et nendest saadav lõng uuesti kasutusele võtta (nt vaiba tegemiseks, mida kangastelgedel kududa).
Nutikas valvesüsteem
Nutikas valvesüsteem on hobiprojekt, mille eesmärk on luua lihtne ja ökonoomne toimiv valvesüsteem kodu või kontori jaoks. Nutitelefoni või interneti vahendusel on võimalik tuvastada, kas ruumides on keegi, liigutada kaamerat, jne.
Lunokhod
Varastel 80ndatel oli populaarseks mänguasjaks Lunohod. See oli hinnaline mänguasi. Ta omas klaviatuuri, mis võimaldas lastel programmeerida tema liigutusi. Uus versioon on loodud Arduino baasil
NFC-põhine ligipääsusüsteem
Enamasti usaldavad ligipääsusüsteemid mingi kaardi unikaalset ID-d, kuid tegelikkuses on see suhteliselt lihtsalt võltsitav. Korrektne lahendus lisaks kaardile krüpteeritud rakenduse koos eraldiseisva identifikaatoriga
Keskkütteregulaator
Elamu küte on vältimatu osa eestlase elust. Turul aga on puudu eesti enda oma keskkütte regulaator, mis oleks võimeline konkureerima välismaa toodanguga.
Aquaponics akvaarium
Laienduskomplekt, mis muudab Sinu akvaariumi nutikaks. Kasutaja saab jälgida akvaariumi seisundit ning seadistada teavitusi erinevatele sündmustele (nt. taastäitmine, hooldamine, …)
Jalgratta lamp ja suunatuled
Jalgrattalambid võiks nutikamad olla. Näiteks ise süttida sõitma hakkamisel ja kustuda mõne aja pärast seisma jäämisel. Samuti võiks olla midagi sellist, mis meenutaks suunatulesid
Colstone
ColStone on rahustav kaaslane lastele ja täiskasvanutele. Kivikujuline seade näitab erinevaid valgusmustreid lähtuvalt tema omaniku meeleolust.
Nutikas linnumaja
Linnumaja registreerib sinna saabunud linnud ja teeb nendest pilti. Nutitelefonist saab vaadata statistikat ning saada teavituse, kui linnutoit on otsa saanud.
Lillevalgusti
Taimevalgusti pimedatele kortermajadele. Valgusti, mis soodustab taimede kasvamist oludes, kus loomulikku päevavalgust on vähevõitu
Kokkupandav matkapudel
Pudeli uudsus seisneb võimaluses tühjenenud pudeli suurust vähendada. Selliste süsteemidega matkapudelid hetkel puuduvad. On plastikust kokkupandavaid pudeleid, kuid need ei ole väga vastupidavad
Analoog kitarriefektid digitaalkontrolleriga
Ühes lauses võiks toodet kirjeldada järgmiselt – vabastame stompboxe kasutavad kitarristid laval „võimlemast“
CodeBreaker
Kommikarp, millest kommi saamiseks tuleb lahendada mõistatus. Vale vastuse korral annab kommikarp kerge elektrilöögi
Balloon2Space
Kosmose äärele lendav suur õhupall koos kaamerate, andurite ning jälgimis-sideseadmetega. Peamine eesmärk on teha pilte kaarduvast maast ning kosmose pimedusest.
Vaata ürituse pilte Skeemipesa pildialbumis.
TTÜ käis ja tegi ka mõned pildid.
Täname kõiki üritusel osalejaid ning toetajaid. Tehnohacki toetasid Ajujaht, Teaduspark Tehnopoli Startup Inkubaator, Prototron, Tallinna Polütehnikum, Tallinna Tehnikaülikool, Ericsson Eesti AS, Liewenthal Electronics, Enics Eesti AS, TTÜ innovatsiooni – ja ettevõtluskeskus Mektory, Startup Garage, Coca-Cola HBC Eesti AS, Eesti Elektroonikatööstuse Liit, Eesti Arengufond, TTÜ Tarkvaraklubi Lapikud, Eesti Teadusagentuur, Tipikas TV, Heljut Kalda, Oomipood ja paljud teised.
Taaskohtumiseni 2015. aastal.