Kokkuvõtte praktilisest elektroonikakursusest algajatele
15 okt. kuni 12 nov. sai läbi viidud TTÜ Mektory majas “praktiline elektroonikakursus algajatele”. Kursusele olid oodatud kõik TTÜ tudengid, erialast ja õppetasemest sõltumata. Eelduseks oli huvi elektroonika vastu, varasemat kogemust polnud tarvis. Kursuse raames oli võimalik oma käega lihtsamaid elektroonikaseadmeid ehitada, neist õpetaja abil aru saada ja sealt ise edasi liikuda. Kursus hõlmas kaheksa töötuba, kaks korda nädalas. Iga töötuba kestis ca kaks tundi. Esimesel kahel kohtumisel räägiti elektroonikakomponentide tööpõhimõtetest ning elektrimaailma põhitõdedest. Seejärel harjutasime teooria rakendamine praktikas, jootmistehnika omandamist, lihtsamate elektroonikaseadmete valmistamist. Kohtumiste kava oli järgmine:
1. Teooria – elekter, põhiseosed, pinge, vool, Ohmi ja Kichhoffi seadused.
2. Teooria – elektroonikakomponendid, ohutustehnika.
3. Mõõtmise algtõed, mõõteriistade kasutamine. Praktilised nipid elektroonikaseadmete ehitamiseks.
4. Nutika lillepoti elektroonika töötuba.
5. Väikese audiovõimendi ehitamise töötuba.
6. Valgustusliku sensori süntesaatori töötuba.
7. VU meetri töötuba. Elektroonikaprototüübi loomise teooria.
8. Veetaseme heliindikaatori töötuba. Elektroonikaprototüübi arendamise alused.
Kursuse läbiviiad oli Martin Jaanus ja Heigo Mõlder. Täname TTÜ Mektory maja kursuse läbiviimiseks kasutatud ruumide ja toetuse eest. Väike kokkuvõtte praktilisest elektroonikakursusest video kujul:
« « Mikrokontrollersüsteemide kasutajaliideste ABC – valgusdioodid, nihkeregistrid ja piesosummer Head uut aastat!!! » »
Kas kevadsemestril on samuti plaanis kursust korrata?
Ja siis võiks veel niisama huvilistele, kes enam pole tudengid, sellise kursuse teha, kasvõi sümboolse tasu eest.
Kindlasti tahaks korrata!
Kordame.
Tere kas 2016 aasta kevadel enam ei toimu kursust? Oleksin huvitatud aga ei leia informatsiooni ei siit leheküljelt ega mektoryst.