Kuidas ise teha bluetooth seadmeid
Moodsates ja vähem moodsates telefonides on laialt levinud bluetooth. Kindlasti on lugejate seas inimesi, kes kasutavad juhtmeta käedvabad süsteeme või on sinihamba vahendusel kontaktandmeid ühest telefonist teise saatnud. Tavaliselt nende rakendustega piirdutaksegi, sest puuduvad populaarsed igapäevast kasutust leidvad seadmed, mis tahavad seda mugavat süsteemi telefoniga suhtlemiseks kasutada. Selle vea parandmiseks tuleb need seadmed ise teha.
Bluetooth seadme tegemiseks läheb vaja bluetooth moodulit ja seadet, mis oskab vahetatavat informatsiooni töödelda. Viimaseks võib olla mõni hitt-toode Arduinolt, PC või mõni kolmas aparaat. Kodustes tingimustes lihtsasti kasutatavat bluetooth moodulit tasub otsida veebipoest www.sparkfun.com. Seal pakutavatest kiipidest on odavaim RN-42 WRL-10253, mille kasutamise teeb imelihtsaks režiim, kus raadioseade justkui asendab kaablit kahe UART võimekusega kivi vahel. Kasutajal ei ole vajalik mõista, kuidas protsess täpselt töötab – kõik mis saatja RX pinnilt sisetatakse tuleb vastuvõtja TX pinnilt välja. Seda võimalust kasutades saab Arduinole programmi kirjutades kasutada Serial teeki, mida tavaliselt kasutatakse Arduino suhtluseks mõne personaalarvuti serial monitor programmiga. Antud moodul on juba paigutatud trükkplaadile ja varustatud antenniga. Teistest veebipoodidest võib leida ka odavamaid sinihambaid, aga nende pakendite jootmine kodustes tingimustes võib olla liiga suur katsumus.
Androidile on loodud mitmeid rakendusi, millega saavad kasutajad muuta enda telefoni juhtpuldiks, mis suhtleb teiste seadmetega bluetoothi vahendusel. Kes ei soovi Google´i poest kõiki teemakohalisi rakendusi proovida võib endale alla laadida Bluetooth spp tools pro, mis on kasutajasõbralik ja üpris meeldiva välimusega. Bluetooth mooduli RN42 parooli või teiste parameetrite muutmiseks on kasulik rakendus RN41 interface, millega peaks olema võimalik juhtida ka nimetatud mooduli enda digitaalväljundeid, aga siinkirjutajal ei ole see õnnestunud.
Loe lisaks: http://dduino.blogspot.com/2012/03/arduino-rn-42-bluetooth-module.html